Zuhause / Film Capacitors / EFDKA1BK305D102LH
minImg
EFDKA1BK305D102LH
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
EFDKA1BK305D102LH
Beschreibung:
CAP FILM 3UF 10% 1100VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.213" (30.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.630" W (32.00mm x 16.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 18.5 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series EFDKA
Voltage Rating - DC 1100V (1.1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 3 µF