Zuhause / Film Capacitors / EFDKA90K705D122LH
minImg
EFDKA90K705D122LH
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
EFDKA90K705D122LH
Beschreibung:
CAP FILM 7UF 10% 900VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.331" (33.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 10.2 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series EFDKA
Voltage Rating - DC 900V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 7 µF