Zuhause / Film Capacitors / EFDKS1CK705E114BH
minImg
EFDKS1CK705E114BH
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
EFDKS1CK705E114BH
Beschreibung:
CAP FILM 7UF 10% 1200VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.496" (38.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.654" L x 0.866" W (42.00mm x 22.00mm)
Series EFDKS
Voltage Rating - DC 1200V (1.2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 7 µF