Zuhause / Film Capacitors / EFDKS80K405D062LH
minImg
EFDKS80K405D062LH
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
EFDKS80K405D062LH
Beschreibung:
CAP FILM 4UF 10% 800VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.996" (25.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series EFDKS
Voltage Rating - DC 800V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 4 µF