Zuhause / Film Capacitors / EFX1S53K154C032LH
minImg
EFX1S53K154C032LH
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
EFX1S53K154C032LH
Beschreibung:
CAP FILM 0.15UF 10% 530VAC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Product Status Active
Ratings X1
Series EFX1S
Voltage Rating - DC 1100V (1.1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 530V
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 0.15 µF