EGXE500ELL331MK20S
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
EGXE500ELL331MK20S
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 495 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
Ratings AEC-Q200
Series GXE
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 990 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF
Package Bulk
Impedance 81 mOhms