EJ1H101MP30812
Chinsan (Elite)
Produkt-Nr.:
EJ1H101MP30812
Hersteller:
Chinsan (Elite)
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL TH
Auf Lager : 979
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 166.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series EJ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 555 mA @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 100 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 250 mOhms