EKMA250ETD470MF07D
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
EKMA250ETD470MF07D
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 71 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KMA
Package / Case Radial, Can
Mfr Chemi-Con
Capacitance 47 µF