EKZE800ELL331ML20S
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
EKZE800ELL331ML20S
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM 330UF 20% 80V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 675 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series KZE
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.35 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF
Package Bulk
Impedance 48 mOhms