EL1A681MP50812
Chinsan (Elite)
Produkt-Nr.:
EL1A681MP50812
Hersteller:
Chinsan (Elite)
Beschreibung:
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 637.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series EL
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 850 mA @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 680 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 69 mOhms