ELC-09D181F
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ELC-09D181F
Beschreibung:
FIXED IND 180UH 610MA 360MOHM TH
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.350" (8.90mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 610 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.374" Dia (9.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 360mOhm
Inductance 180 µH