ELC-09D6R8DF
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ELC-09D6R8DF
Beschreibung:
FIXED IND 6.8UH 2.8A 21 MOHM TH
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.350" (8.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.374" Dia (9.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 21mOhm
Inductance 6.8 µH