ELC-16B391L
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ELC-16B391L
Beschreibung:
FIXED IND 390UH 1.3A 250 MOHM TH
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 250mOhm
Inductance 390 µH