ELC-18B122L
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ELC-18B122L
Beschreibung:
FIXED IND 1.2MH 1A 440 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 440mOhm
Inductance 1.2 mH