ELC-18B681L
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ELC-18B681L
Beschreibung:
FIXED IND 680UH 1.4A 260 MOHM TH
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 260mOhm
Inductance 680 µH