Zuhause / LED Drivers / ELG-200-C700D2
minImg
ELG-200-C700D2
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
ELG-200-C700D2
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
LED CC AC/DC DRIVER 200W
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, KC, RCM
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.66" L x 2.80" W x 1.48" H (220.0mm x 71.0mm x 37.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 700mA
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series ELG-200-C
Power (Watts) 150 W
Type Constant Current
Efficiency 93%
Voltage - Output 142 ~ 286V