ELHS451VSN151MP35S
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
ELHS451VSN151MP35S
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.476" (37.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 930 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LHS
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.3299 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 150 µF