ELJ-FA390JFD
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ELJ-FA390JFD
Beschreibung:
FIXED IND 39UH 105MA 6 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 30 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 105 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6Ohm Max
Inductance 39 µH
Series FA
Type Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 12MHz