ELJ-NC15NKF
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ELJ-NC15NKF
Paket:
1008 (2520 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 15NH 255MA 380MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 10 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 255 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 380mOhm Max
Inductance 15 nH
Series NC
Type Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.8GHz