ELJ-QF18NGF
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ELJ-QF18NGF
Paket:
0402 (1005 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 18NH 240MA 700MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 10 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 240 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Inductance 18 nH
Series QF
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.2GHz