ELJ-QF36NGF
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ELJ-QF36NGF
Beschreibung:
FIXED IND 36NH 160MA 1.6 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 10 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 160 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.6Ohm Max
Inductance 36 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.8GHz