ELJ-SA121KF
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ELJ-SA121KF
Beschreibung:
FIXED IND 120UH 5MA 8 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 40 @ 1.5MHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 5 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8Ohm Max
Inductance 120 µH
Series SA
Type -
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 9MHz