ELT-5KT470LA
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ELT-5KT470LA
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 300MA 1.7 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.7Ohm
Inductance 47 µH