ELXM451VSN331MA45S
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
ELXM451VSN331MA45S
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.6 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LXM
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.288 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF