ELXZ350EC3102MK25S
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
ELXZ350EC3102MK25S
Beschreibung:
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.17 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series LXZ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.95 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1000 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 30 mOhms