EMC40DRTI-S93
Sullins Connector Solutions
Produkt-Nr.:
EMC40DRTI-S93
Beschreibung:
CONN EDGE DUAL FMALE 80POS 0.100
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 80
Contact Finish Gold
Flange Feature Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row 40
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)