EMVA101GDA331MMN0S
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
EMVA101GDA331MMN0S
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM 330UF 20% 100V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1 A @ 120 Hz
Product Status Discontinued at Digi-Key
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series Alchip™- MVA
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.5 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF