EPLSP-031-0950
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
EPLSP-031-0950
Hersteller:
Samtec Inc.
Beschreibung:
EPLSP CABLE ASSEMBLY EPLSP CONNE
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 105°C
Usage Ethernet
Cable Type Round, Twin Axial
Number of Positions 62
Color Orange
Cable Connectors -
Gender Male to Male
Shielding Shielded
Fastening Type Latch Lock, Push-Pull
Product Status Active
Wire Gauge 32 AWG
Series Eye Speed® EPLSP
Length 3.12' (950.00mm)
Mfr Samtec Inc.
Connector Type Card Edge to Card Edge
Current - Max/Contact 1.7 A