ERA-1ARW162C
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERA-1ARW162C
Beschreibung:
RES SMD 1.6KOHM 0.05% 1/20W 0201
Auf Lager : 787
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0201
Ratings -
Resistance 1.6 kOhms
Series ERA-1A
Power (Watts) 0.05W, 1/20W