ERA-2AED52R3X
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERA-2AED52R3X
Beschreibung:
RES 52.3 OHM 0.50% 25PPM 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 52.3 Ohms
Series ERA-2A
Power (Watts) 0.063W, 1/16W