ERA-2ARC4020X
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERA-2ARC4020X
Beschreibung:
RES SMD 402 OHM 0.25% 1/16W 0402
Auf Lager : 13810
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 402 Ohms
Series ERA-2A
Power (Watts) 0.063W, 1/16W