ERA-V15J682V
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERA-V15J682V
Beschreibung:
RES TEMP SENS 6.8K OHM 5% 1/16W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Applications Temperature Correction Circuits
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Temperature Coefficient 1500ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 6.8 kOhms
Series ERAV
Power (Watts) 0.063W, 1/16W