ERA-V27J152V
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERA-V27J152V
Beschreibung:
RES TEMP SENS 1.5K OHM 5% 1/16W
Auf Lager : 653
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Applications Temperature Correction Circuits
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Temperature Coefficient 2700ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 1.5 kOhms
Series ERAV
Power (Watts) 0.063W, 1/16W