ERC50102R00FHEA500
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
ERC50102R00FHEA500
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 102 OHM 1% 1/10W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 102 Ohms
Series ERC
Power (Watts) 0.1W, 1/10W