ERD-S2TJ132V
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERD-S2TJ132V
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 1.3K OHM 5% 1/4W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient -150/ -350ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.3 kOhms
Series ERDS2
Power (Watts) 0.25W, 1/4W