ERJ-1GEF1500C
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERJ-1GEF1500C
Beschreibung:
RES SMD 150 OHM 1% 1/20W 0201
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0201
Resistance 150 Ohms
Series ERJ-1GE
Power (Watts) 0.05W, 1/20W