ERJ-3BWFR047V
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERJ-3BWFR047V
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 0.047 OHM 1% 1/3W 0603
Auf Lager : 6189
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 47 mOhms
Series ERJ-3BW
Power (Watts) 0.333W, 1/3W