ERJ-3RBD2800V
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERJ-3RBD2800V
Beschreibung:
RES 280 OHM 1/10W .5% 0603 SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 280 Ohms
Series ERJ
Power (Watts) 0.1W, 1/10W