ERJ-3RBD5362V
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERJ-3RBD5362V
Beschreibung:
RES 53.6K OHM 0.5% 1/10W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 53.6 kOhms
Series ERJ
Power (Watts) 0.1W, 1/10W