ERJ-6BWFR062V
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERJ-6BWFR062V
Paket:
0805
Beschreibung:
RES 0.062 OHM 1% 1/2W 0805
Auf Lager : 5015
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 62 mOhms
Series ERJ-6BW
Power (Watts) 0.5W, 1/2W