ERJ-H3ED5902V
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERJ-H3ED5902V
Beschreibung:
RES 59K OHM 0.5% 1/8W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 59 kOhms
Series ERJ-H3E
Power (Watts) 0.125W, 1/8W