ERJ-L06UJ83MV
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERJ-L06UJ83MV
Beschreibung:
RES 0.083 OHM 5% 1/4W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 83 mOhms
Series ERJ-L06
Power (Watts) 0.25W, 1/4W