ERJ-P03F3922V
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERJ-P03F3922V
Beschreibung:
RES SMD 39.2 KOHM 1% 1/5W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 39.2 kOhms
Series ERJ-P03
Power (Watts) 0.2W, 1/5W