ERJ-P06F1240V
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERJ-P06F1240V
Paket:
0805
Beschreibung:
RES SMD 124 OHM 1% 1/2W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 124 Ohms
Series ERJ-P06
Power (Watts) 0.5W, 1/2W