ERJ-P06J181V
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERJ-P06J181V
Paket:
0805
Beschreibung:
RES SMD 180 OHM 5% 1/2W 0805
Auf Lager : 60842
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 180 Ohms
Series ERJ-P06
Power (Watts) 0.5W, 1/2W