ERJ-P6WF4752V
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERJ-P6WF4752V
Paket:
0805
Beschreibung:
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/2W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 47.5 kOhms
Series ERJ-P6W
Power (Watts) 0.5W, 1/2W