ERJ-PA3D2802V
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERJ-PA3D2802V
Paket:
0603
Beschreibung:
RES SMD 28K OHM 0.5% 1/3W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 28 kOhms
Series ERJ-PA3
Power (Watts) 0.333W, 1/3W