ERJ-PB3B4020V
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERJ-PB3B4020V
Beschreibung:
RES SMD 402 OHM 0.1% 1/5W 0603
Auf Lager : 964
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 402 Ohms
Series ERJ-PB3
Power (Watts) 0.2W, 1/5W