ERJ-PB6B1622V
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERJ-PB6B1622V
Beschreibung:
RES SMD 16.2K OHM 0.1% 1/4W 0805
Auf Lager : 4670
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 16.2 kOhms
Series ERJ-PB6
Power (Watts) 0.25W, 1/4W