ERJ-U01F24R3C
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERJ-U01F24R3C
Paket:
0201
Beschreibung:
RES 24.3 OHM 1% 1/20W 0201 SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
Resistance 24.3 Ohms
Series ERJ-U01
Power (Watts) 0.05W, 1/20W